• Home |
  • İş Merkezi ve Plaza Güvenliği Hizmetleri

İş Merkezi ve Plaza Güvenliği Hizmetleri

İş Merkezi ve Plaza Güvenliği Hizmetleri

İş Merkezi ve Plaza güvenlik hizmetleri modern iş merkezleri olarak tanımlanabilecek plazalar için uzmanlık gereken özel güvenlik hizmeti türüdür.

Plaza güvenliği alanında uzman güvenlik firması olan SSA Özel Güvenlik, teknoloji çağının modern ticaret ve iş merkezi olan plazalardaki güvenlik anlayışı yönünden teknik ve profesyonel bir yaklaşım sergiler.

İçinde çalışanlara kaliteli hizmet, çeşitli teknolojik olanaklar ve özel güvenlik sağlayan ve lüks ticari alan projeleri olan “Plaza’lar özellikleri nedeniyle etkili bir “özel güvenlik çemberi” gereksinimi duyarlar. Bunlar; Fiziksel, Elektronik, Personelli güvenlik hizmeti olarak sıralanabilir.

Plaza güvenlik hizmetleri, sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülebilir olması açısından önemli bir konudur. Can ve mal güvenliği açısından çoğunlukla yüksek inşa yapılar olan plazalarda klasik ve standart özel güvenlik anlayışının üstüne çıkılmalıdır.

PLAZA GÜVENLİGİ HİZMETİ

Kompakt özel güvenlik anlayışı kapsamında plaza güvenliği hizmeti çerçevesinde; Konuk karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik elemanlarımız fiziki güvenlik olarak hizmet verirken aynı zamanda otomasyon personeli görev tanımlı güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda profesyonel güvenlik görevlileri tayin edilir.

SSA Özel Güvenlik ve Koruma hizmetleri, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetki gereğince 5188 sayılı kanun çerçevesinde iş merkezi iç ve dış güvenliği konusunda gerekli risk analizi değerlendirmesi yaparak, muhtemel güvenlik senaryosuna uygun bir plan çerçevesinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Şirketimiz bu ilke ve plan çerçevesinde:

Plaza Güvenliği Hizmetleri

Firmamız tarafından Total güvenlik, total koruma prensibiyle görevlendirilen Plaza güvenliği konusunda uzman güvenlik elemanları ve güvenlik amiri;

Her gün, her dakika, gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak; Soygun, Vandalizm, saldırı, adam kaçırma ya da suikast ihtimali, hırsızlık, mala zarar, yağma, kapkaç gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.

SSA Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri, residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli, alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar. Bu kapsamda çalışacağı projeye ve kullanılacak teknolojiye uygun oryantasyon eğitiminden geçirilen özel güvenlik personeli; Projeye ilişkin giriş çıkış kontrol sistemi, raporlama sistemi, izleme sistemi ve alarm izleme sistemleri gibi konularda eğitilir.

PLAZA GÜVENLİĞİ HAKKINDA GENEL İLKELER

Plaza nedir? (Residence ve iş merkezi arasındaki farklar nelerdir?)

Plazalar modern iş merkezleri olup, residence güvenliği konusunda da belirttiğimiz gibi, rezidanslar konut, mesken, plazalar ise iş yeri olarak kullanılan genellikle yüksek katlı yapılardır. Plazalar sözlük anlamı açısından; İş yerlerinin yoğun olarak bulunduğu bölge, bir ticari işletmenin yönetildiği yer, birçok satış merkezinin toplu olarak bulunduğu yer, belli bir ürünün tüm çeşitleri ile sergilenerek satışının yapıldığı yer, iş hanı veya genel kelime kullanım anlamıyla toplum için ayrılmış geniş alan (meydan, çarşı yeri) olarak tanımlanabilir. Bir mağazalar kompleksi, içinde restoranlar ve özel park alanlarının bulunduğu, geleneksel market ve pazar yerlerinin modern versiyonudur plazalar.

Türkiye’deki plazalar genellikle yüksek kalitede inşaat teknolojileri ile yapılmış, yüksek katlı yapılar olup, klasik iş merkezlerinden ayrılırlar.

Plaza güvenlik hizmetleri ve iş merkezi özel güvenlik izinleri ile daha ayrıntılı bilgiler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

telefon
whatsapp